Ognisko w Siemiatyczach – Dom Zakonny Sióstr Karmelitanek

Dom Zakonny
Karmelitanki-168 Spotkania Ogniska odbywają się w Domu Zakonnym Sióstr Karmelitanek, ul. Głowackiego 2. Opiekunem duchowym wspólnoty jest Ks. Piotr Arbaszewski.
Klasztor Sióstr Karmelitanek >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W niedzielę 19 lutego ponownie spotkaliśmy się w domu zakonnym sióstr karmelitanek w Siemiatyczach. Po Eucharystii udaliśmy się na spotkanie formacyjne. Początek spotkania upłynął nam w odświętnej atmosferze, bowiem jeden z braci z naszej małej wspólnoty świętował 17-stą rocznicę swojej trzeźwości, a my mogliśmy wspólnie się tym ucieszyć przy smakowitym torcie (dla ciała) i budujących słowach (dla ducha).

W części konferencyjnej wysłuchaliśmy dwóch fragmentów nagrania konferencji ks. Sławomira Kostrzewy (pierwszego opiekuna Ogniska Sychar w Poznaniu) pt.: O dobrym i złym perfekcjonizmie: https://www.youtube.com/watch?v=vRTAs1j6-Ho

Pierwszy fragment od minuty 31:11 mówił o idealnie dobranych do siebie współmałżonkach pod kątem wad. Pan Bóg dobrał nas idealnie pod kątem naszych wad, abyśmy się mogli wzajemnie uświęcać. Zasada ta funkcjonuje również, jeśli chodzi o ludzi towarzyszących nam we wspólnocie.

Drugi fragment od minuty 55:08 mówił o tym, że każdy z nas ma indywidualną drogę do świętości i indywidualną duchowość, dotyczy to też naszych bliskich, którzy czasem od Boga odchodzą, ale jest to tym większe zaproszenie do modlitwy i ofiar za te osoby, oraz do maksymalnego zaufania Panu Bogu, który bardziej niż my, chce uratowania osób pogubionych.

Podzieliliśmy się naszymi refleksjami, związanymi z ww fragmentami, przeplatając je naszymi świadectwami, m.in. dla umocnienia nowej osoby, która w swoim kryzysie małżeńskim trafiła do naszej wspólnoty.

………………………………………………………………….

Najbliższe spotkanie Ogniska Sychar w Siemiatyczach – w domu zakonnym ss. karmelitanek w Siemiatyczach w niedzielę 12 marca o godz. 15.00.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby doświadczające kryzysu małżeńskiego, niezależnie od etapu tego kryzysu.