Ognisko w Siemiatyczach – Dom Zakonny Sióstr Karmelitanek

Dom Zakonny
Karmelitanki-168 Spotkania Ogniska odbywają się w Domu Zakonnym Sióstr Karmelitanek, ul. Głowackiego 2. Opiekunem duchowym wspólnoty jest Ks. Piotr Arbaszewski.
Klasztor Sióstr Karmelitanek >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W niedzielę 24 kwietnia ponownie rozpaliliśmy Ognisko Sychar w Siemiatyczach. W kaplicy domu zakonnego odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a następnie udaliśmy się na spotkanie formacyjne.

Po rundzie dzielenia się w części konferencyjnej ponownie poruszyliśmy temat przebaczenia, tym razem – w Niedzielę Miłosierdzia – mówiliśmy o przebaczeniu jako jednemu z uczynków miłosierdzia.

Podstawą do naszych rozważań był następujący artykuł: https://stacja7.pl/styl-zycia/jak-przebaczac/?utm_medium=getresponse&utm_source=getresponse&utm_term=getresponse&utm_content=getresponse&utm_campaign=getresponse

Pochyliliśmy się również nad pytaniami rachunku sumienia, dotyczącymi dwóch rodzajów uczynków miłosierdzia względem duszy, tj.: „krzywdy cierpliwie znosić” i „urazy chętnie darować”: https://stacja7.pl/modlitwa/rachunek-sumienia-z-milosierdzia/?utm_medium=getresponse&utm_source=getresponse&utm_term=getresponse&utm_content=getresponse&utm_campaign=getresponse

Następne spotkanie odbędzie się w formie Dnia Skupienia, w niedzielę 8 maja w parafii Zembrów. Szczegóły – wkrótce.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych małżonków 🙂