Ognisko w Siemiatyczach – Dom Zakonny Sióstr Karmelitanek

Dom Zakonny
Karmelitanki-168 Spotkania Ogniska odbywają się w Domu Zakonnym Sióstr Karmelitanek, ul. Głowackiego 2. Opiekunem duchowym wspólnoty jest Ks. Piotr Arbaszewski.
Klasztor Sióstr Karmelitanek >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Najbliższe spotkanie Ogniska Sychar w Siemiatyczach odbędzie się w niedzielę 27 marca, spotykamy się tradycyjnie o godz. 15.00 w domu zakonnym sióstr karmelitanek w Siemiatyczach.
Nie będzie sycharowskiej Mszy Świętej (ze względu na to, że nasz opiekun duchowy głosić wówczas będzie rekolekcje w Łochowie), zatem każdy z nas udaje się na Eucharystię do swojej parafii.

Trwa wojna w Ukrainie; nasza Wspólnota działa również poza granicami Polski – mamy 4 Ogniska w Ukrainie: http://ua.sychar.org/  – jesteśmy z nimi w stałym kontakcie, planujemy też na najbliższym spotkaniu wewnętrzną zbiórkę środków na potrzeby ukraińskiej wspólnoty.

 

W najbliższy piątek 25 marca w dzień Zwiastowania Pańskiego papież Franciszek dokona aktu poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2022-03/25-marca-poswiecenie-rosji-i-ukrainy-niepokalanemu-sercu-maryi.html

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskup Stanisław Gądecki wzywa, aby w tym dniu wierni włączyli się duchowo i w jedności modlitewnej z Następcą Św. Piotra odmówili Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi: https://www.ekai.pl/abp-gadecki-apeluje-o-wlaczenie-sie-w-akt-poswiecenia-rosji-i-ukrainy-niepokalanemu-sercu-maryi/

Trwajmy w modlitwie o pokój w naszych sercach, o zakończenie wojny i pokój na świecie.