Ognisko w Siemiatyczach – Dom Zakonny Sióstr Karmelitanek

Dom Zakonny
Karmelitanki-168 Spotkania Ogniska odbywają się w Domu Zakonnym Sióstr Karmelitanek, ul. Głowackiego 2. Opiekunem duchowym wspólnoty jest Ks. Piotr Arbaszewski.
Klasztor Sióstr Karmelitanek >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W niedzielę 7 listopada ponownie rozpaliliśmy Ognisko Sychar w Siemiatyczach. W kaplicy domu zakonnego odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i uczestniczyliśmy w Eucharystii, po czym rozpoczęliśmy spotkanie formacyjne.

Po rundzie dzielenia kontynuowaliśmy duży blok tematyczny, poświęcony dojrzałości i niedojrzałości kobiet i mężczyzn, przygotowany przez liderkę na podstawie książki pt.: Wielki foch, autorstwa s. Anny Marii Pudełko i Anety Liberackiej.

Tym razem zajęliśmy własną (nie)dojrzałością w aspekcie budowy własnego coraz bardziej dojrzałego świata w trybie jednoczesnego poznawania siebie i samowychowania (kształtowania siebie). Poznawanie i kształtowanie siebie oznacza zajęcie się: własną emocjonalnością, sposobem komunikacji, własnej duchowości, pasji, motywacji, decyzyjności, itp., ale również tzw. bagażu rodzinnego.

Temat dojrzałości ludzkiej i chrześcijańskiej będziemy kontynuować na najbliższym spotkaniu.

Na następne spotkanie zapraszamy zatem już teraz 🙂 zaplanowaliśmy je na 19 grudnia, spotykamy się tradycyjnie o godz. 15.00 w domu zakonnym ss karmelitanek w Siemiatyczach. Będzie to spotkanie przedświąteczne – opłatkowe 🙂 Zapraszamy serdecznie wszystkie zainteresowane osoby.