Ognisko w Siemiatyczach – Dom Zakonny Sióstr Karmelitanek

Dom Zakonny
Karmelitanki-168 Spotkania Ogniska odbywają się w Domu Zakonnym Sióstr Karmelitanek, ul. Głowackiego 2. Opiekunem duchowym wspólnoty jest Ks. Piotr Arbaszewski.
Klasztor Sióstr Karmelitanek >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W ostatnią niedzielę Adwentu 20 grudnia spotkaliśmy się online na komunikatorze Skype w gronie kilku osób siemiatyckiego Ogniska Sychar.

Odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, podzieliliśmy się tym, co u nas w okresie od ostatniego spotkania było ważne, radosne, smutne, wzruszające lub trudne… Dołączył do nas również nasz opiekun duchowy ks. Piotr 🙂

W części konferencyjnej przeczytaliśmy tekst rozważań dotyczących św. Józefa, autorstwa ks. Piotra Spyry: https://www.facebook.com/piotr.spyra/posts/10223651691657346 , oraz podzieliliśmy się tym, co w nas ten tekst porusza. Tekst ten wpisuje się w kolejny rozpoczynający się rok naszej formacji, oraz w ogłoszony przez papieża Franciszka Rok św. Józefa.
Z rokiem tym związane są szczególne odpusty, o których bliżej można przeczytać w Dekrecie Penitencjarii Apostolskiej, np. pod tym linkiem: https://liturgia.wiara.pl/doc/6645643.Odpusty-na-Rok-Swietego-Jozefa

Warto skorzystać w tym roku ze szczególnej opieki i wstawiennictwa świętego Józefa, powierzając mu siebie i swoje rodziny oraz podejmując ku czci św. Józefa konkretne działania.

Na koniec nasz opiekun duchowy przeczytał fragment z Ewangelii św. Łukasza, mówiący o narodzinach pana Jezusa, po czym złożyliśmy sobie Bożonarodzeniowe życzenia, podczas których każdy w swoim domu przełamał opłatek. Spotkanie zakończyliśmy wspólną modlitwą i kapłańskim błogosławieństwem.

 

Następne spotkanie planujemy wciąż w formie online na Skype, w trzecią niedzielę miesiąca, tj. 17 stycznia o godz. 16.00. Link będzie ten sam, co na spotkaniu grudniowym, zaś dla osób, które nie uczestniczyły w grudniowym spotkaniu, link zostanie wysłany mailem lub smsem, proszę o zgłoszenia do liderki 🙂

Serdecznie zapraszamy 🙂