Ognisko w Siemiatyczach – Dom Zakonny Sióstr Karmelitanek

Dom Zakonny
Karmelitanki-168 Spotkania Ogniska odbywają się w Domu Zakonnym Sióstr Karmelitanek, ul. Głowackiego 2. Opiekunem duchowym wspólnoty jest Ks. Piotr Arbaszewski.
Klasztor Sióstr Karmelitanek >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Uwaga – zaproszenie od zaprzyjaźnionych osób z Sokołowa Podlaskiego, żywo zainteresowanych dobrem rodzin 🙂

Już w najbliższy piątek 14 lutego o godz. 19.30 w SOK w Sokołowie Podlaskim:

SOLNICZKA czyli jak nadać smak miłości – podpowie ks. Robert Grzybowski.

 

SPĘDŹ WALENTYNKI W NIECODZIENNY SPOSÓB…..NIE TYLKO DLA PAR.

SOLNICZKA – jak nadać smak miłości

CO TO JEST SOLNICZKA?

Solniczka jest to cykl spotkań prowadzonych przez ks. Roberta Grzybowskiego. Treść spotkań zaczerpnięta jest z Adhortacji Papieża Franciszka Amoris Laetitia. Papież nawiązuje w niej do Hymnu o miłości św. Pawła, który określa istotne cechy miłości: miłość cierpliwa jest, łaskawa jest, miłość nie zazdrości…tych cech jest 15.

JAK TO BĘDZIE WYGLĄDAŁO?

Spotkania będą odbywały się co tydzień w piątki o godz. 19.30 w Sokołowskim Ośrodku Kultury w Galerii Dom tj. w sali na górze. Spotkań jest 7, ale choć naprawdę warto – nie trzeba być na wszystkich. Ksiądz Robert mówi bardzo ciekawie, życiowo i w bardzo przystępny sposób.

Rozpoczynamy w Walentynki – zapraszamy by przyjść na pierwszą konferencję, a potem zdecydować, czy chcemy uczestniczyć w kolejnych. Nie ma zapisów, nie ma list i nie będziemy musieli nic mówić jako uczestnicy.

Spotkania są bezpłatne, trwają ok. godziny i jeśli jest taka konieczność będzie zorganizowana opieka dla dzieci.

DO KOGO SKIEROWANA JEST SOLNICZKA?

Przede wszystkim chcemy podkreślić, że mimo, iż prowadzi ją ksiądz – skierowana jest zarówno do wierzących i niewierzących, tych, co chodzą do kościoła i tych, co im zupełnie do niego nie po drodze.

Rozpoczynając w Walentynki pragniemy, by była okazją dla małżeństw do wspólnego wyjścia – więc zachęcamy, by mężowie zaprosili żony, ew. odwrotnie, „wyszykowali się dla siebie jak przed laty” i skorzystali z tej propozycji Randki Małżeńskiej.

Zapraszamy też osoby w związkach niesakramentalnych, narzeczonych, zakochanych.

Ale nie tylko pary, też pojedyncze osoby, rodziców, babcie, dziadków, młodzież, kapłanów – wszystkich, którzy kogoś kochają lub pragną kochać – przekazywane treści są baaardzo uniwersalne i ciekawe.

Dzięki nim poznamy prawdziwy „nie lukrowany” obraz miłości.

Jeszcze więcej o Solniczce…

Problem może być taki, że solniczka jest piękna, ale nie sypie – dlaczego w wielu małżeństwach, relacjach, w których na początku wszystko było pięknie przestała sypać się sól, pozapychała się solniczka – otwory. Papież w swoim liście, a tym samym ks. Robert daje nam odpowiedź, co zrobić, aby w moim życiu znów zaczęła sypać sól, w stosunku do moich dzieci, mojego męża, rodziców, kolegów, współpracowników. Jak przywrócić smak życiu i relacjom? Jak sprawić, co zrobić, żeby miłość moja wobec moich bliskich znów miała te najważniejsze cechy: cierpliwość, łaskawość, brak zazdrości i tak wszystkie 15.

Jeśli czujesz, że Twoja sól zwietrzała, że z Twojego małżeństwa, w Twoich relacjach przestało sypać się uczucie, nie ma już dawnego intensywnego smaku – to warto, a zawsze warto – zapraszamy do udziału w Solniczce, aby poodtykać wszystkie zapchane otwory. Tymi spotkaniami chcemy przysolić małżeństwo.

KTO JEST ORGANIZATOREM? – „w skrócie” grono osób z Sokołowa i okolic, którym dobro rodziny leży bardzo na sercu. Jednak należy wspomnieć, że pomysł i chęć realizacji nie pojawiłaby się nigdy bez Siostry Anny Pytki – dyrektor Przedszkola Sióstr Salezjanek w Sokołowie Podlaskim, która w trakcie wyjazdu wakacyjnego pozwoliła grupie rodzin przeżyć solniczkę i doświadczyć jej efektów w codzienności.

Bardzo serdecznie zapraszamy, do spędzenia z nami Walentynek, ale oczywiście także kolejnych spotkań z cyklu SOLNICZKA – czyli jak nadać smak miłości –

Przypominamy przede wszystkim dla par, ale nie tylko. Po prostu dla wszystkich, którzy chcą kogoś kochać i oczywiście być kochani. Zapraszamy.