Ognisko w Siemiatyczach – Dom Zakonny Sióstr Karmelitanek

Dom Zakonny
Karmelitanki-168 Spotkania Ogniska odbywają się w Domu Zakonnym Sióstr Karmelitanek, ul. Głowackiego 2. Opiekunem duchowym wspólnoty jest Ks. Piotr Arbaszewski.
Klasztor Sióstr Karmelitanek >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W niedzielę 22 grudnia ponownie rozpaliliśmy Ognisko Wiernej Miłości Małżeńskiej WTM Sychar w Siemiatyczach. Było to spotkanie opłatkowe. W spotkaniu uczestniczyło jedenaście osób oraz nasz opiekun duchowy ks. Piotr.

W kaplicy domu zakonnego odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, po czym udaliśmy się na spotkanie formacyjne. W salce wysłuchaliśmy fragmentu Ewangelii, pomodliliśmy się oraz złożyliśmy sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem. Po rundzie dzielenia pochyliliśmy się nad rozważaniem Słowa Bożego J 6, 22-71 – ten fragment Ewangelii św. Jana mówi o chlebie życia. Rozważania przygotowała Ania.

Na styczniowe spotkanie mamy rozważać fragment J 7, 37-53, rozważania przygotuje Wiesiek.

W części konferencyjnej wysłuchaliśmy fragmentu audiobooka „Szczęście częściej”. Fragment ten stanowił rozważania ks. Mirosława Malińskiego,wrocławskiego duszpasterza akademickiego, na temat cudu w Kanie Galilejskiej; rozważania dotykały tematu braków, ludzkiej aktywności, roli Maryi, i możliwości „zmiany zdania” przez Boga w obliczu postawy człowieka „zrobię wszystko cokolwiek Ty powiesz” – i wyłaniającego się z takiej rzeczywistości szczęścia. Rozmowy  nasze ciągnęłyby się jeszcze długo… Na koniec złożyliśmy siostrom karmelitankom życzenia Świąteczne wraz z podziękowaniami za kolejny rok gościny w ich domu zakonnym.

11 stycznia o godz.16.00 spotykamy się w Drohiczynie na spotkaniu opłatkowym wraz z doradcami rodzinnymi u Księdza Biskupa Piotra Sawczuka. Stawmy się licznie 🙂

Formacyjne spotkanie styczniowe Ogniska odbędzie się w domu zakonnym ss karmelitanek w Siemiatyczach w niedzielę 19 stycznia o godz. 15.00.
Spotkania nasze są otwarte dla wszystkich potrzebujących wsparcia i pomocy w obliczu kryzysu małżeńskiego, niezależnie od wielkości kryzysu i jego etapu.