Ognisko w Siemiatyczach – Dom Zakonny Sióstr Karmelitanek

Dom Zakonny
Karmelitanki-168 Spotkania Ogniska odbywają się w Domu Zakonnym Sióstr Karmelitanek, ul. Głowackiego 2. Opiekunem duchowym wspólnoty jest Ks. Piotr Arbaszewski.
Klasztor Sióstr Karmelitanek >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W niedzielę 15 października w domu zakonnym ss Karmelitanek w Siemiatyczach odbyło się kolejne spotkanie Ogniska Wiernej Miłości Małżeńskiej WTM Sychar. O godzinie 15:00 odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, po niej została odprawiona Msza Święta.
Na spotkaniu formacyjnym spotkało się tym razem 12 osób (w tym jedna nowa – chwała Panu!), towarzyszył nam też nasz opiekun duchowy, ks. Piotr Arbaszewski.
Po przybliżeniu przez liderkę naszego charyzmatu, podzieliliśmy się tym, co u nas nowego zdarzyło się w ostatnim czasie; październik dla nas najwyraźniej obfitował w Boże łaski, bowiem niektóre wypowiedzi spotkały się wręcz z oklaskami 🙂
W kolejnej części podczas rozważań Słowa Bożego towarzyszył nam cytat z Listu do Filipian (Flp 2, 12-18); natomiast przez najbliższy miesiąc do spotkania listopadowego mamy rozważać z kolei fragment Pierwszego Listu do Tesaloniczan (1 Tes 4, 13-18).
W części konferencyjnej kontynuowaliśmy formowanie się na podstawie pozycji „10 sposobów na głupotę (własną)”; tym razem lekarstwo czwarte „Nie obwiniaj” wywołało zarówno burzę głosów w dyskusji, jak i kolejne świadectwo, które również zostało przez nas docenione oklaskami. Z lekarstwem można zapoznać się na stronie http://mateusz.pl/mt/10sposobow/04.htm

Kolejne spotkanie zaplanowaliśmy tradycyjnie u ss karmelitanek w Siemiatyczach, na niedzielę 12 listopada na godz. 15.00.
Nasze spotkania są spotkaniami otwartymi, zatem serdecznie zapraszam 🙂