Ognisko w Siemiatyczach – Dom Zakonny Sióstr Karmelitanek

Dom Zakonny
Karmelitanki-168 Spotkania Ogniska odbywają się w Domu Zakonnym Sióstr Karmelitanek, ul. Głowackiego 2. Opiekunem duchowym wspólnoty jest Ks. Piotr Arbaszewski.
Klasztor Sióstr Karmelitanek >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W niedzielę 27 sierpnia 2017r. odbyło się kolejne spotkanie Ogniska Wiernej Miłości Sychar w Siemiatyczach. Tym razem gościnnie spotkaliśmy się w Zembrowie, w parafii naszego opiekuna duchowego ks. Piotra Arbaszewskiego, z racji na obchodzony Odpust ku czci Matki Boskiej Częstochowskiej. W spotkaniu wzięło udział ponad 20 osób, w tym goście – sycharki z ognisk w Łukowie, Białymstoku, Hodyszewie oraz gość z Białej Podlaskiej.
Spotkanie rozpoczęliśmy udziałem w uroczystej Sumie, po czym zostaliśmy ugoszczeni pysznym obiadem w Domu Parafialnym 🙂 Wzmocniwszy ciało, przyszedł czas na pokrzepienie ducha. W tym celu udaliśmy się do kościoła, aby odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W chwili ciszy mogliśmy także, przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej, oddać Jej swoje intencje oraz podziękowania.
Następnie przyszedł czas na właściwe spotkanie, na które ponownie udaliśmy się do salki w Domu Parafialnym. Liderka rozpoczęła od przypomnienia obowiązujących zasad, po czym przeszliśmy do ogłoszeń oraz rundy dzielenia. Wymieniwszy intencje modlitewne, przystąpiliśmy do rozważania Słowa Bożego (Ap 12, 1-18), który to fragment przygotowała dla nas w tym miesiącu Monika. W czasie rozważania nasz opiekun duchowy zwrócił uwagę na bardzo istotną kwestię, a mianowicie na to, iż czytając Słowo Boże, pomimo że może nie wszystko rozumiemy, to jednocześnie modlimy się do Ducha Świętego, tego samego, który natchnął kiedyś piszących Pismo Św.
Na kolejnym spotkaniu rozważać będziemy cały rozdział 6 Listu św. Pawła do Efezjan (Ef 6); rozważania przygotuje Iwona.
Po krótkiej przerwie liderka przeczytała kolejny już fragment książki „10 sposobów na głupotę (własną)”. Tym razem omawialiśmy rozdział III „Naucz się ufać”, którego skrót jest dostępny tu: http://mateusz.pl/mt/10sposobow/03.htm
Dla przypomnienia pierwsze dwa lekarstwa to:
1. Zmieniaj siebie.
2. Nie zmieniaj siebie sam.
Mottem przewodnim były słowa Jezusa: „Ufaj synu, twoje grzechy są ci odpuszczone.” Wywiązała się żywa dyskusja, poparta świadectwem życia sycharków.
Spotkanie zakończyliśmy modlitwą połączoną z błogosławieństwem.

Kolejne spotkanie zaplanowaliśmy na 17 września (niedziela), tym razem tradycyjnie już zapraszamy do domu zakonnego ss Karmelitanek w Siemiatyczach na godz. 15.00. Będzie to jednocześnie nasze rocznicowe spotkanie (4 rocznica istnienia naszego Ogniska 🙂 ), dlatego też serdecznie zapraszamy wszystkie chętne osoby oraz sycharki z innych ognisk 🙂