Ognisko w Siemiatyczach – Dom Zakonny Sióstr Karmelitanek

Dom Zakonny
Karmelitanki-168 Spotkania Ogniska odbywają się w Domu Zakonnym Sióstr Karmelitanek, ul. Głowackiego 2. Opiekunem duchowym wspólnoty jest Ks. Piotr Arbaszewski.
Klasztor Sióstr Karmelitanek >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W niedzielę 9 lipca ponownie rozpaliliśmy siemiatyckie Ognisko Wiernej Miłości Małżeńskiej. Po odmówieniu Koronki do Bożego Miłosierdzia i po Mszy Świętej udaliśmy się na spotkanie formacyjne, uczestniczyło w nim 13 osób oraz nasz opiekun duchowy ks. Piotr Arbaszewski.
Po rundzie świadectw i dzielenia się tym, czym w ostatnim czasie żyjemy, przystąpiliśmy do rozważań Słowa Bożego. W tym miesiącu towarzyszył nam fragment Ewangelii św. Mateusza, dotykający kwestii radykalizmu ewangelicznego (Mt 5, 21-37); rozważania przygotował Marek. Przez następny miesiąc towarzyszyć ma nam z kolei fragment z Apokalipsy (Ap 12, 1-18); rozważania osobiste na sierpień przygotuje Monika.
Następnie na bazie tekstu homilii ks. Edwarda Stańka omówiliśmy związek czasu i miłości. Z tekstem tym, znajdującym się pod tytułem „Wykorzystać czas”, można zapoznać się tu: http://mateusz.pl/czytania/2017/20170101.html
Spotkanie formacyjne zakończyliśmy modlitwą oraz błogosławieństwem ks. Piotra, potem długie minuty poświęciliśmy na wzajemne bycie dla siebie w ramach grupy wsparcia. Czas spotkania w grupie wsparcia zakończyliśmy modlitwą o odrodzenie małżeństwa.

Następne spotkanie naszego Ogniska będzie połączone z uroczystościami odpustowymi, związanymi ze świętem Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W niedzielę 27 sierpnia spotykamy się w parafii ks. Piotra Arbaszewskiego w Zembrowie. O godz. 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, po której jesteśmy zaproszeni na obiad, zaś następnie ok. godz. 15.00 będziemy mieć spotkanie formacyjne.
Spotkanie ma charakter otwarty – zapraszamy serdecznie 🙂