Ognisko w Siemiatyczach – Dom Zakonny Sióstr Karmelitanek

Dom Zakonny
Karmelitanki-168 Spotkania Ogniska odbywają się w Domu Zakonnym Sióstr Karmelitanek, ul. Głowackiego 2. Opiekunem duchowym wspólnoty jest Ks. Piotr Arbaszewski.
Klasztor Sióstr Karmelitanek >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W sobotę 27 maja odbyło się integracyjno-formacyjne spotkanie trzech Ognisk – siemiatyckiego, hodyszewskiego i białostockiego. Tym razem spotkaliśmy się w nader pięknym i niepowtarzalnym zakątku naszego regionu, a mianowicie w Białowieży. W spotkaniu wzięło udział ok 30 osób, łącznie z dziećmi, oraz opiekun duchowy ogniska hodyszewskiego – ks. Jacek Zakrzewski.
Po spotkaniu organizacyjnym u jednej z sycharowiczek, udaliśmy się na Mszę Św., która została odprawiona w samym sercu Puszczy Białowieskiej. Ostatnią udokumentowaną Mszę Św. w tym miejscu sprawował przeszło 400 lat temu ks. Piotr Skarga. Świadomość tych faktów historycznych sprawiła, że Msza Św. tym bardziej stała się dla nas niepowtarzalnym przeżyciem.
Po Eucharystii przystąpiliśmy do zwiedzania Szlaku Dębów Królewskich. Sycharowiczka, która gościła nas u siebie, w niezwykle interesujący sposób przedstawiła nam fakty historyczne związane z tym miejscem. Następnie udaliśmy się do ogrodów naszej gospodyni, gdzie rozpaliliśmy ognisko i posililiśmy nasze ciała 🙂
O godzinie 15.00 odmówiliśmy przed kapliczką Matki Bożej Koronkę do Bożego Miłosierdzia, po czym ks. Jacek wygłosił konferencję na temat czasu wolnego. Podkreślił, że w dzisiejszym zabieganym świecie często angażujemy się w różne aktywności, co samo w sobie nie jest złe. Jednak musimy pamiętać, iż w tym zabieganiu bardzo ważna jest także chwila wytchnienia, czas poświęcony sobie i bliskim. Dla zachowania zdrowia psychicznego, jaki i fizycznego wskazane są następujące proporcje odpoczynku:
– pół godzinny dziennie
– pół dnia w tygodniu
– jeden dzień w miesiącu 🙂

Po konferencji mieliśmy czas wolny, który przeznaczyliśmy na refleksje i wzajemną integrację. Spotkanie zakończyliśmy nabożeństwem majowym, odprawionym także przy kapliczce Matki Bożej. Wzmocnieni na ciele i duchu, powróciliśmy do naszych domów.

Dziękujemy Bogu za ten wspólnie spędzony czas. Dziękujemy za wspólnotę, która jest dla nas miejscem, gdzie nieustannie możemy Go odnajdywać w drugim człowieku.

IMG_8571