Ognisko w Siemiatyczach – Dom Zakonny Sióstr Karmelitanek

Dom Zakonny
Karmelitanki-168 Spotkania Ogniska odbywają się w Domu Zakonnym Sióstr Karmelitanek, ul. Głowackiego 2. Opiekunem duchowym wspólnoty jest Ks. Piotr Arbaszewski.
Klasztor Sióstr Karmelitanek >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W tym roku Ogólnopolskie Wiosenne Rekolekcje WTM Sychar poprowadził nasz opiekun duchowy ks. kan. dr Piotr Arbaszewski; jesteśmy z tego faktu bardzo dumni 🙂 W obydwu turach rekolekcji brały udział osoby z naszego Ogniska.
Poniżej relacja jednej z sycharek z Lublina:

Wiosną 2017 r. odbyły się kolejne ogólnopolskie rekolekcje Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR, w dwóch terminach i miejscach: 28-30.04 w Laskowicach k/Świecia i 19-21.05 w Ożarowie Mazowieckim.
Oba te wydarzenia połączyła osoba rekolekcjonisty. Nasze zaproszenie przyjął ks. dr Piotr Arbaszewski – znany Wspólnocie jako opiekun duchowy Ogniska Sychar w Siemiatyczach. Przyjechał do nas z Diecezji Drohiczyńskiej, gdzie pełni m.in. posługę Dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Rodzin; jest proboszczem Parafii Najświętszego Zbawiciela w Zembrowie, dyrektorem Uniwersytetu Rodziny Diecezji Drohiczyńskiej i wykładowcą Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Prowadzi także katechezy dla narzeczonych, a także rekolekcje dla małżeństw w kryzysie, czego doświadczyli członkowie Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR z całej Polski.
Ks. Piotr przygotował dla ok. 200 uczestników ucztę duchową pod hasłem „Dlatego przygarniajcie siebie nawzajem, bo i Chrystus przygarnął was – ku chwale Boga (Rz 15,7)”. Wygłosił kazania i konferencje dotyczące zamysłu Bożego odnośnie małżeństwa, m. in.:
– Małżeństwo naturalnym związkiem mężczyzny i kobiety. Małżeństwo jako komunia osób.
– Sakramentalność małżeństwa.
– Chrześcijańska wizja miłości. Przymioty miłości małżeńskiej.
– Miłość płodna w służbie cywilizacji życia i miłości.
Swoje wystąpienia wzbogacił materiałami, przygotowanymi dla każdego z uczestników oraz prezentacjami multimedialnymi.
Ks. Piotr ujął uczestników rekolekcji swoim sposobem bycia, wypowiedzi, bogactwem treści, poczuciem humoru i ogromną serdecznością i zrozumieniem, które odczuwaliśmy na każdym kroku – podczas konferencji, modlitwy, wspólnego nabożeństwa majowego i czasu wolnego. Potwierdzają to świadectwa uczestników rekolekcji – sakramentalnych małżonków na różnych etapach kryzysu, m.in.:
[…] Najbardziej jednak utkwiło mi zdanie ks. Piotra ,że ,,NAJKRÓTSZA DROGA CZŁOWIEKA DO CZŁOWIEKA PROWADZI PRZEZ BOGA ,,Niby to takie oczywiste, a jednak … Rozmawiając z innymi oraz słuchając ich świadectw dostrzegłam jak bardzo my/ja , tak wierzący przecież ludzie, ponad Boga stawiamy własną pychę, dumę, wyniosłość, chęć odegrania się, zemsty i wiele innych cech nie mających nic wspólnego z tym zamysłem Boga, o którym mówił ks. Piotr […]
[…] Ksiądz Piotr odpowiedział na pytanie nurtujące wielu z nas o przyczynach kryzysu małżeńskiego, że ,,jakie są fundamenty taka i budowla […].
[…]dziękuję wszystkim – za obecność, za rozmowy, ks. Piotrowi za rewelacyjne konferencje […]
[…] Ogromne, ogromne dzięki za wspaniały czas. Moje pierwsze rekolekcje z Wami…były niesamowite..poznałam Was w realu i nadal nie mogę wyjść ze zdumienia. Bardzo Wam wszystkim dziękuję […].
Całe rekolekcje zostały nagrane i ich zapis ukaże się na stronie Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR w zakładce Rekolekcje http://sychar-rekolekcje.blogspot.com/, co umożliwi zapoznanie się szerszej grupie odbiorców z treściami wystąpień ks. Piotra Arbaszewskiego.
Bardzo dziękujemy Księdzu za poświęcenie nam swego czasu i za życzliwość, Bóg zapłać 🙂

Bezpośredni link do nagrań (homilie oraz konferencje) znajduje się tu: https://www.youtube.com/watch?v=jzoe5mAraUQ&index=2&list=PLobUwltc9GBZEm-VYzAo1eccXwbHkTCWp

SONY DSC