Ognisko w Siemiatyczach – Dom Zakonny Sióstr Karmelitanek

Dom Zakonny
Karmelitanki-168 Spotkania Ogniska odbywają się w Domu Zakonnym Sióstr Karmelitanek, ul. Głowackiego 2. Opiekunem duchowym wspólnoty jest Ks. Piotr Arbaszewski.
Klasztor Sióstr Karmelitanek >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

23 kwietnia 2017r. odbyło się kolejne spotkanie Ogniska Wiernej Miłości Sychar w Siemiatyczach. Spotkanie rozpoczęliśmy tradycyjnie Koronką do Bożego Miłosierdzia, następnie przeszliśmy do salki obok na część formacyjną. Wyjątkowo spotkanie odbyło się bez Mszy Św., z powodu nieobecności naszego opiekuna duchowego, który w tym czasie pełnił inne ważne obowiązki. Mieliśmy możliwość uczestniczenia we Mszy Św. w miejscowej parafii.

W spotkaniu wzięło udział 13 osób. Z wielką radością powitaliśmy naszego brata Marka, który po rocznej nieobecności z powodów zdrowotnych, przybył na spotkanie wspólnoty. Z tej okazji nie zabrakło słodkiej niespodzianki, jaką był tort 🙂

Po radosnym powitaniu liderka ogniska przypomniała charyzmat wspólnoty oraz najważniejsze zasady obowiązujące na spotkaniu. Następnie przeszliśmy do „rundy dzielenia”, podczas której każdy z nas mógł podzielić się swoim świadectwem. Po omówieniu spraw organizacyjnych pochyliliśmy się nad rozważaniem Słowa Bożego, a konkretnie J 20,19-29, w której opisane jest spotkanie Zmartwychwstałego z uczniami; rozważania przygotowała Ania.

Liderka poprowadziła część konferencyjną, która oparta była na książce dominikanina o. Wojciecha Jędrzejewskiego „10 sposobów na głupotę (własną).” Jako rozważnie posłużył nam rozdział I tej publikacji pt. „Zajmuj się sobą”, dostępny pod tym adresem: http://mateusz.pl/mt/10sposobow/#l1. Towarzyszyły nam przy tym słowa z Pisma Św. – „Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli” (J 8,33). Na kolejnych spotkaniach planujemy dalsze rozważanie poszczególnych części książki.

W maju (27 maja, sobota) planujemy spotkanie integracyjno-formacyjne Ognisk siemiatyckiego, hodyszewskiego i białostockiego w Białowieży. Będzie to spotkanie z możliwością uczestnictwa dzieci 🙂 Szczegóły zostaną podane wkrótce 🙂

Następne spotkanie formacyjne Ogniska zaplanowaliśmy na 11 czerwca w Siemiatyczach. Tym razem rozpoczniemy je Mszą Św. o godzinie 12.00 w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach, następnie jako uczestnicy Marszu dla Życia i Rodziny przejdziemy ulicami miasta do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP, skąd udamy się ok. godz. 14.00 do domu zakonnego ss. karmelitanek na spotkanie formacyjne.

Zapraszamy do uczestnictwa wszystkie chętne osoby, spotkania mają bowiem charakter otwarty 🙂