Ognisko w Siemiatyczach – Dom Zakonny Sióstr Karmelitanek

Dom Zakonny
Karmelitanki-168 Spotkania Ogniska odbywają się w Domu Zakonnym Sióstr Karmelitanek, ul. Głowackiego 2. Opiekunem duchowym wspólnoty jest Ks. Piotr Arbaszewski.
Klasztor Sióstr Karmelitanek >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

21 stycznia 2017 r. w Łochowie odbyło się Diecezjalne Spotkanie Opłatkowe wspólnoty rodzin Domowego Kościoła diecezji drohiczyńskiej. Wzięli w nim udział także przedstawiciele Ogniska Wiernej Miłości Sychar w Siemiatyczach, na specjalne zaproszenie naszego opiekuna duchowego ks. Piotra Arbaszewskiego, który pełni funkcję moderatora diecezjalnego Domowego Kościoła.
Punktem inauguracyjnym spotkania była oczywiście Msza Św., której przewodniczył Ks. Bp prof. dr hab. Tadeusz Pikus, koncelebrowali ks. dr Piotr Arbaszewski – moderator diecezjalny DK oraz ks. Łukasz Suszko – moderator z Prostyni. Na początku powitał wszystkich gospodarz parafii ks. proboszcz Roman Kowerdziej. A witać było kogo, bo oprócz ks. Biskupa i moderatora diecezjalnego DK na spotkanie przybyło łącznie ok. 270 osób.
W homilii ks. Biskup nawiązał do znaczenia dążenia do świętości w życiu każdego człowieka. Dla wszystkich z nas to właśnie świętość powinna być głównym celem życia, nie tylko naszego, ale również naszego współmałżonka i dzieci, za które jesteśmy odpowiedzialni.
Po Eucharystii wszyscy zostali zaproszeni na koncert kolęd w wykonaniu łochowskiego chóru, w którym śpiewa ok. 80 osób, w tym również członkowie DK. Było to niezwykłe przeżycie duchowe i zrobiło ogromne wrażenie na zebranych.
Po uczcie duchowej przyszedł czas na dzielenie się opłatkiem z ks. Biskupem i z całą wspólnotą Domowego Kościoła. Ta część spotkania odbyła się już w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 3. Przedstawiciele naszego Ogniska, w imieniu całej wspólnoty, złożyli noworoczne życzenia księdzu Biskupowi oraz wręczyli drobny upominek.
Później gospodarze zaprosili wszystkich na wspólny obiad i agapę. Posiłek i śpiewanie kolęd oraz wspólne rozmowy wypełniły te ostatnie godziny spotkania.

Dziękujemy Bogu za dar Wspólnoty i możliwość wspólnego przeżywania tego radosnego czasu, kiedy to Bóg na nowo rodzi się w naszych sercach.
🙂

Przypominam, że następne spotkanie odbędzie się w trzecią niedzielę lutego, tj. 19 lutego o godz. 15.00 w domu zakonnym ss karmelitanek w Siemiatyczach.
Spotkanie ma charakter otwarty – zapraszamy 🙂