Ognisko w Siemiatyczach – Dom Zakonny Sióstr Karmelitanek

Dom Zakonny
Karmelitanki-168 Spotkania Ogniska odbywają się w Domu Zakonnym Sióstr Karmelitanek, ul. Głowackiego 2. Opiekunem duchowym wspólnoty jest Ks. Piotr Arbaszewski.
Klasztor Sióstr Karmelitanek >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W niedzielę 22 maja odbyło się kolejne spotkanie Ogniska Sychar w Siemiatyczach. Po odmówieniu Koronki do Bożego Miłosierdzia udaliśmy na spotkanie formacyjne. Po podzieleniu się tym, co u nas wydarzyło się przez poprzedni miesiąc, podjęliśmy rozważania nad fragmentem Listu do Galatów (rozważania przygotowała Milena), rozważania te się płynnie przeszły w świadectwo życia naszych gości.

Towarzyszyli nam w tym dniu Jarosław Mateuszczyk wraz z żoną – Jarek jest prowadzącym grupy 12 Kroków w zespole „Wreszcie żyć – 12 Kroków ku pełni życia” w Warszawie http://www.12krokow.com.pl/ ; doświadczenie pracy na 12 Krokach oraz pomocy i prowadzenia Boga pomogło im wyjść z potężnych kryzysów osobistych i małżeńskich, i tym świadectwem swojego życia i Bożego w nim działania podzielili się z nami. Wszyscy byliśmy nim mocno poruszeni, bardzo dziękujemy Jarkowi i Gieni za to świadectwo!

Spotkanie zakończyliśmy modlitwą tuż przed 18-stą, abyśmy mogli zdążyć na Mszę Świętą do parafii Wniebowzięcia NMP.

Większa część osób uczestniczących w spotkaniu udała się jeszcze do Siemiatyckiego Ośrodka Kultury na godz. 19.00 na film pt.”Błogosławiona wina”, który opowiadał historię obrazu Matki Bożej Kodeńskiej i pojawienia się go w burzliwych okolicznościach w Kodniu. Można powiedzieć, że film był swoistym zaproszeniem 😉 ponieważ najbliższe jesienne rekolekcje Ognisk lubelskiego i puławskiego odbędą się właśnie w Kodniu.

Na następne spotkanie dostaliśmy do rozważania cytat z Pisma Świętego będący prologiem do Listu do Efezjan (Ef 1, 2-14).

Kolejne spotkanie odbędzie się w niedzielę 19 czerwca o godz. 15.00 w domu zakonnym ss karmelitanek w Siemiatyczach.
Serdecznie zapraszam 🙂