Ognisko w Siemiatyczach – Dom Zakonny Sióstr Karmelitanek

Dom Zakonny
Karmelitanki-168 Spotkania Ogniska odbywają się w Domu Zakonnym Sióstr Karmelitanek, ul. Głowackiego 2. Opiekunem duchowym wspólnoty jest Ks. Piotr Arbaszewski.
Klasztor Sióstr Karmelitanek >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W niedzielę 23 sierpnia odbyło się nasze kolejne spotkanie ogniskowe. Po odmówionej Koronce do Miłosierdzia Bożego i Mszy Świętej w gronie dwunastu osób udaliśmy się na spotkanie. Podzieliliśmy się tym, co u nas działo się przez miesiące wakacyjne, poruszyliśmy organizacyjne sprawy bieżące, po czym zajęliśmy się tematem dotyczącym komunikacji, nad którym mieliśmy zastanowić się w domu – „czym jest dla mnie aktywne słuchanie?”.
Obszerne nasze rozważania uzupełniliśmy kilkoma krótkimi filmami:
http://2ryby.pl/film/sluchaj-mnie-wiecej/
http://2ryby.pl/film/338/
http://2ryby.pl/film/rozmowa/
Obejrzeliśmy ponadto film dotyczący pięciu języków przepraszania: http://2ryby.pl/film/piec-jezykow-przepraszania/ Ma być on podłożem naszej pracy domowej – mamy zastanowić się, jaki jest mój język przepraszania, i jaki jest język przepraszania mojego współmałżonka.

Następne spotkanie odbędzie się w niedzielę 13 września, o godz. 15.00 w domu zakonnym ss karmelitanek w Siemiatyczach. Na spotkaniu wrześniowym nasz opiekun duchowy wygłosi konferencję na temat więzi małżeńskiej.
Serdecznie zapraszam 🙂