Ognisko w Siemiatyczach – Dom Zakonny Sióstr Karmelitanek

Dom Zakonny
Karmelitanki-168 Spotkania Ogniska odbywają się w Domu Zakonnym Sióstr Karmelitanek, ul. Głowackiego 2. Opiekunem duchowym wspólnoty jest Ks. Piotr Arbaszewski.
Klasztor Sióstr Karmelitanek >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W niedzielę 24 maja odbyliśmy nasze kolejne ogniskowe spotkanie; po odmówieniu Koronki do Miłosierdzia Bożego i Mszy Świętej skierowaliśmy się na spotkanie właściwe. Było nas 8 osób oraz nasz opiekun duchowy ks. Piotr.
Po rundzie dzielenia się i omówieniu spraw bieżących, m.in naszego planowanego lipcowego wyjazdu do Białowieży, ks. Piotr przedstawił nam zagadnienia dotyczące grzechu przeciwko Duchowi Świętemu. Jest jego sześć rodzajów, i jest to najcięższy kaliber grzechu, ponieważ jest to grzech przeciw Bożemu Miłosierdziu, jest świadomą zgodą człowieka, aby być obojętym na łaski Boga, jest to stawianie się ponad Bogiem.
Po przerwie, w drugiej części spotkania, rozmawialiśmy o jednym z zagadnień komunikacji, mianowicie o proszeniu bliskiej osoby o coś dla nas ważnego i reakcji naszej w przypadku odmowy; o potrzebach, oczekiwaniach i „chciejstwach”.

Następne spotkanie odbędzie się 21 czerwca (niedziela) o godz. 15.00 w domu zakonym ss. karmelitanek, będzie wtedy też możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego.