Ognisko w Siemiatyczach – Dom Zakonny Sióstr Karmelitanek

Dom Zakonny
Karmelitanki-168 Spotkania Ogniska odbywają się w Domu Zakonnym Sióstr Karmelitanek, ul. Głowackiego 2. Opiekunem duchowym wspólnoty jest Ks. Piotr Arbaszewski.
Klasztor Sióstr Karmelitanek >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W dzień wspomnienia św. Andrzeja Apostoła, w niedzielę 30 listopada mieliśmy kolejne spotkanie naszego Ogniska. Msza Święta została odprawiona przez naszego opiekuna duchowego w intencji bliskich naszym sercom Andrzejów 🙂
Po Mszy odbyło się spotkanie formacyjne, było na nim 11 osób. Na spotkaniu tym rozpoczęliśmy cykl mini-warsztatów z komunikacji, nawiązujący szczegółowiej do wykładu z czerca br.: http://siemiatycze-karmelitki.sychar.org/2014/06/19/spotkanie-czerwcowe/ W ramach tego cyklu podczas dzielenia się mieliśmy za zadanie powiedzieć przynajmniej jedno dobre zdanie o współmałżonku. Na następnym zajmniemy się prawidłowym komunikowaniem o niemiłych uczuciach (została zadana praca domowa).
Ponadto nasz opiekun duchowy ks. Piotr Arbaszewski, ze względu na to, iż spotykamy się w domu zakonnym sióstr karmelitanek, omówił szerzej zagadnienie szkalperza karmelitańskiego i obietnice z nim związane, pojawiło się również ze strony sycharków jedno świadectwo szkaplerza dotyczące 🙂
Szkaplerz karmelitański
Poniżej zestaw linków dla tych, którzy na spotkaniu nie byli, a temat chcą zgłębić, oraz link do filmu pt.: „Światłość w ciemności”, który obejrzeliśmy na zakończenie spotkania.
Symbolika szkaplerza:
http://szkaplerz.pl/szata/index.php?go=szkaplerz_symbolika
Kilka wiadomości o szkaplerzu karmelitańskim
http://gdynia.piusx.org.pl/index.php/liturgia/26-z-archiwum-zawsze-wierni3/478-kilka-wiadomoci-o-szkaplerzu-karmelitaskim

Świadectwo Małgorzaty, związane z domem zakonnym ss. karmelitanek w Siemiatyczach:
http://karmelitanka1.blog.onet.pl/2006/05/29/pewne-swiadectwo-szkaplerzne-przez-tasiemki-przez-pole-po-szkaplerz/
„Szata Maryi”:
https://www.youtube.com/watch?v=f0MD9_MUrEQ
Film „Światłość w ciemności”
https://www.youtube.com/watch?v=WiT6qDw8hDw

Uwaga!
Następne spotkanie odbędzie się 20 grudnia 2014 r. w parafii ks. Piotra Arbaszewskiego w Zembrowie.
Dla chętnych o godz. 8.30 zaczynają się zajęcia Uniwersytetu Rodziny, natomiast o godz. 10.00 w kościele w Zembrowie ks. biskup Tadeusz Pikus odprawi Mszę Świętą, po niej odbędzie się połączone spotkanie opłatkowe z ks. biskupem – Wspólnoty Sychar, Uniwersytetu Rodziny oraz doradców rodzinnych. Na zakończenie odbędziemy spotkanie formacyjne, już tylko w gronie sycharków.
Osoby chcące zabrać się ze mną autem z Siemiatycz (i miejscowości po drodze do Zembrowa) na godz. 10.00 – proszę o kontakt ze mną na maila lub telefonicznie.